WR12X120JTLJ - SMD resistors
WR12X120JTLJ
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: WALSIN
  • Part Number: WR12X120 JTLJ
Description
Resistor: thick film; 1206; 12Ω; 250mW; ±5%; 200V; 100ppm/°C
Specifications
Manufacturer WALSIN
Type of resistor thick film
Case - inch 1206
Case - mm 3216
Resistance 12Ω
Power 0.25W
Tolerance ±5%
Operating voltage 200V
Temperature coefficient 100ppm/°C