WR12W3R30FTL - SMD resistors
WR12W3R30FTL
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: WALSIN
  • Part Number: WR12W3R30FTL
Description
Resistor: thick film; 1206; 3.3Ω; 250mW; ±1%; 200V; 200ppm/°C; 178mm
Specifications
Manufacturer WALSIN
Type of resistor thick film
Case - inch 1206
Case - mm 3216
Resistance 3.3Ω
Power 0.25W
Tolerance ±1%
Operating voltage 200V
Temperature coefficient 200ppm/°C
Roll diameter max. 178mm