WR08X821JTL - SMD resistors
WR08X821JTL
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: WALSIN
  • Part Number: WR08X821 JTL
Description
Resistor: thick film; 0805; 820Ω; 125mW; ±5%; 150V; 100ppm/°C
Specifications
Manufacturer WALSIN
Type of resistor thick film
Case - inch 0805
Case - mm 2012
Resistance 820Ω
Power 0.125W
Tolerance ±5%
Operating voltage 150V
Temperature coefficient 100ppm/°C