WR06X4532FTL - SMD resistors
WR06X4532FTL
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: WALSIN
  • Part Number: WR06X4532FTL
Description
Resistor: thick film; 0603; 45.3kΩ; 100mW; ±1%; 75V; 100ppm/°C
Case - mm 1608
Resistance 45.3kΩ
Power 0.1W
Tolerance ±1%
Operating voltage 75V
Temperature coefficient 100ppm/°C