WR06X2211FGL - SMD resistors
WR06X2211FGL
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: WALSIN
  • Part Number: WR06X2211FGL
Description
Resistor: thick film; 0603; 2.21kΩ; 100mW; ±1%; 75V; 100ppm/°C
Case - mm 1608
Resistance 2.21kΩ
Power 0.1W
Tolerance ±1%
Operating voltage 75V
Temperature coefficient 100ppm/°C