WR06X2002FGL - SMD resistors
WR06X2002FGL
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: WALSIN
  • Part Number: WR06X2002FGL
Description
Resistor: thick film; 0603; 20kΩ; 100mW; ±1%; WR06; 75V; 100ppm/°C
Specifications
Manufacturer WALSIN
Type of resistor thick film
Case - inch 0603
Case - mm 1608
Resistance 20kΩ
Power 0.1W
Tolerance ±1%
Manufacturer series WR06
Operating voltage 75V
Temperature coefficient 100ppm/°C
Roll diameter max. 330mm