WR06X1152FTL - SMD resistors
WR06X1152FTL
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: WALSIN
  • Part Number: WR06X1152FTL
Description
Resistor: thick film; 0603; 11.5kΩ; 100mW; ±1%; 75V; 100ppm/°C
Specifications
Manufacturer WALSIN
Type of resistor thick film
Case - inch 0603
Case - mm 1608
Resistance 11.5kΩ
Power 0.1W
Tolerance ±1%
Operating voltage 75V
Temperature coefficient 100ppm/°C