WR04X331JTL - SMD resistors
WR04X331JTL
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: WALSIN
  • Part Number: WR04X331 JTL
Description
Resistor: thick film; 0402; 330Ω; 62.5mW; ±5%; WR04; 50V; 100ppm/°C
Specifications
Manufacturer WALSIN
Type of resistor thick film
Case - inch 0402
Case - mm 1005
Resistance 330Ω
Power 62.5mW
Tolerance ±5%
Manufacturer series WR04
Operating voltage 50V
Temperature coefficient 100ppm/°C
Roll diameter max. 178mm