WR04X1503FTLJ - SMD resistors
WR04X1503FTLJ
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: WALSIN
  • Part Number: WR04X1503FTLJ
Description
Resistor: thick film; 0402; 150kΩ; 62.5mW; ±1%; 50V; 100ppm/°C
Specifications
Manufacturer WALSIN
Type of resistor thick film
Case - inch 0402
Case - mm 1005
Resistance 150kΩ
Power 62.5mW
Tolerance ±1%
Operating voltage 50V
Temperature coefficient 100ppm/°C