WF08P-3R9-5% - SMD resistors
WF08P-3R9-5%
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: WALSIN
  • Part Number: WF08P3R9JTL
Description
Resistor: thick film; high power; SMD; 0805; 3.9Ω; 250mW; ±5%; 150V
Specifications
Manufacturer WALSIN
Type of resistor thick film
Kind of resistor high power
Mounting SMD
Case - inch 0805
Case - mm 2012
Resistance 3.9Ω
Power 0.25W
Tolerance ±5%
Operating voltage 150V
Max. overload voltage 300V
Operating temperature -55...105°C