WF08P-330R-5% - SMD resistors
WF08P-330R-5%
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: WALSIN
  • Part Number: WF08P331JTL
Description
Resistor: thick film; high power; SMD; 0805; 330Ω; 250mW; ±5%; 150V
Specifications
Manufacturer WALSIN
Type of resistor thick film
Kind of resistor high power
Mounting SMD
Case - inch 0805
Case - mm 2012
Resistance 330Ω
Power 0.25W
Tolerance ±5%
Operating voltage 150V
Max. overload voltage 300V
Operating temperature -55...105°C