WF06P-3K9-5% - SMD resistors
WF06P-3K9-5%
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: WALSIN
  • Part Number: WF06P392JTL
Description
Resistor: thick film; SMD; 0603; 3.9kΩ; 0.125W; ±5%; 50V; -55÷155°C
Specifications
Manufacturer WALSIN
Type of resistor thick film
Mounting SMD
Case - inch 0603
Case - mm 1608
Resistance 3.9kΩ
Power 0.125W
Tolerance ±5%
Operating voltage 50V
Max. overload voltage 100V
Operating temperature -55...155°C