VLS6045EX-4R7M - Inductors
VLS6045EX-4R7M
  • Category: Inductors
  • Manufacturer: TDK
  • Part Number: VLS6045EX-4R7M
Description
Inductor: ferrite; SMD; 4.7uH; 4.2A; R: 27mΩ; ±20%; -40÷105°C
Specifications
Manufacturer TDK
Type of inductor ferrite
Mounting SMD
Inductance 4.7µH
Operating current 4.2A
Resistance 27mΩ
Tolerance ±20%
Operating temperature -40...105°C