TZMC33-GS08 - SMD Zener diodes
TZMC33-GS08
Description
Diode: Zener; 0.5W; 33V; SMD; 7 inch reel; MiniMELF,SOD80; 2500pcs.
Specifications
Manufacturer VISHAY
Type of diode Zener
Power dissipation 0.5W
Zener voltage 33V
Mounting SMD
Tolerance ±5%
Kind of package 7 inch reel