TMM-M3X20/DR413 - Metal Spacers
TMM-M3X20/DR413
  • Category: Metal Spacers
  • Manufacturer: DREMEC
  • Part Number: 413X20
Description
Screwed spacer sleeve; 20mm; Ext.thread: M3; hexagonal; brass
Specifications
Manufacturer DREMEC
Type of spacer screwed spacer sleeve
Spacer length 20mm
External thread M3
Sleeve shape hexagonal
Material brass
Plating material nickel
Spanner size 5mm
Mechanical elements features with external threaded hole on both ends
L3 dimension 8mm