TFM-M4X18/DR216 - Metal Spacers
TFM-M4X18/DR216
  • Category: Metal Spacers
  • Manufacturer: DREMEC
  • Part Number: 216X18
Description
Screwed spacer sleeve; 18mm; Int.thread: M4; Ext.thread: M4; brass
Specifications
Manufacturer DREMEC
Type of spacer screwed spacer sleeve
Spacer length 18mm
Internal thread M4
External thread M4
Sleeve shape hexagonal
Material brass
Plating material nickel
Spanner size 7mm
Mechanical elements features with internal and external thread
L3 dimension 8mm