TFM-M3X40/DR213K - Metal Spacers
TFM-M3X40/DR213K
  • Category: Metal Spacers
  • Manufacturer: DREMEC
  • Part Number: 213X40K
Description
Screwed spacer sleeve; 40mm; Int.thread: M3; Ext.thread: M3; brass
Specifications
Manufacturer DREMEC
Type of spacer screwed spacer sleeve
Spacer length 40mm
Internal thread M3
External thread M3
Sleeve shape hexagonal
Material brass
Plating material nickel
Spanner size 5mm
Mechanical elements features with internal and external thread
L3 dimension 6mm