TFM-M3X100/DR215 - Metal Spacers
TFM-M3X100/DR215
  • Category: Metal Spacers
  • Manufacturer: DREMEC
  • Part Number: 215X100
Description
Screwed spacer sleeve; 100mm; Int.thread: M3; Ext.thread: M3
Specifications
Manufacturer DREMEC
Type of spacer screwed spacer sleeve
Spacer length 100mm
Internal thread M3
External thread M3
Sleeve shape hexagonal
Material brass
Plating material nickel
Spanner size 6mm
Mechanical elements features with internal and external thread
L3 dimension 8mm