TFM-M3X10/DR214OF - Metal Spacers
TFM-M3X10/DR214OF
  • Category: Metal Spacers
  • Manufacturer: DREMEC
  • Part Number: 214X10OF
Description
Screwed spacer sleeve; 10mm; Int.thread: M3; Ext.thread: M3; brass
Specifications
Manufacturer DREMEC
Type of spacer screwed spacer sleeve
Spacer length 10mm
Internal thread M3
External thread M3
Sleeve shape hexagonal
Material brass
Plating material nickel
Spanner size 5.5mm
Mechanical elements features with internal and external thread
without undercut
L3 dimension 8mm