TFM-M2.5X10/DR2112 - Metal Spacers
TFM-M2.5X10/DR2112
  • Category: Metal Spacers
  • Manufacturer: DREMEC
  • Part Number: 2112X10
Description
Screwed spacer sleeve; 10mm; Int.thread: M2,5; Ext.thread: M2,5
Specifications
Manufacturer DREMEC
Type of spacer screwed spacer sleeve
Spacer length 10mm
Internal thread M2,5
External thread M2,5
Sleeve shape hexagonal
Material brass
Plating material nickel
Spanner size 4mm
Mechanical elements features with internal and external thread
L3 dimension 6mm