TFF-M8X20/DR1113 - Metal Spacers
TFF-M8X20/DR1113
  • Category: Metal Spacers
  • Manufacturer: DREMEC
  • Part Number: 1113X20
Description
Screwed spacer sleeve; 20mm; Int.thread: M8; hexagonal; brass
Specifications
Manufacturer DREMEC
Type of spacer screwed spacer sleeve
Spacer length 20mm
Internal thread M8
Sleeve shape hexagonal
Material brass
Plating material nickel
Spanner size 13mm
Thread length 10mm