TFF-M6X18/DR119 - Metal Spacers
TFF-M6X18/DR119
  • Category: Metal Spacers
  • Manufacturer: DREMEC
  • Part Number: 119X18
Description
Screwed spacer sleeve; 18mm; Int.thread: M6; hexagonal; brass
Specifications
Manufacturer DREMEC
Type of spacer screwed spacer sleeve
Spacer length 18mm
Internal thread M6
Sleeve shape hexagonal
Material brass
Plating material nickel
Spanner size 10mm
Thread length 9mm