TFF-M5X18/DR118 - Metal Spacers
TFF-M5X18/DR118
  • Category: Metal Spacers
  • Manufacturer: DREMEC
  • Part Number: 118X18
Description
Screwed spacer sleeve; 18mm; Int.thread: M5; hexagonal; brass
Specifications
Manufacturer DREMEC
Type of spacer screwed spacer sleeve
Spacer length 18mm
Internal thread M5
Sleeve shape hexagonal
Material brass
Plating material nickel
Spanner size 8mm
Thread length 9mm