TC0525B4992T1E - SMD resistors
TC0525B4992T1E
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: TC0525B4992T1E
Description
Resistor: thin film; precise; SMD; 0805; 49.9kΩ; 100mW; ±0.1%; 100V
Specifications
Manufacturer ROYALOHM
Type of resistor thin film
Kind of resistor precise
Mounting SMD
Case - inch 0805
Case - mm 2012
Resistance 49.9kΩ
Power 0.1W
Tolerance ±0.1%
Operating voltage 100V
Max. overload voltage 200V
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 25ppm/°C