TC0325B7500T1E - SMD resistors
TC0325B7500T1E
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: TC0325B7500T1E
Description
Resistor: thin film; precise; SMD; 0603; 750Ω; 62.5mW; ±0.1%; 50V
Specifications
Manufacturer ROYALOHM
Type of resistor thin film
Kind of resistor precise
Mounting SMD
Case - inch 0603
Case - mm 1608
Resistance 750Ω
Power 62.5mW
Tolerance ±0.1%
Operating voltage 50V
Max. overload voltage 100V
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 25ppm/°C