SP123WJ047JT2E - SMD resistors
SP123WJ047JT2E
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: SP123WJ047JT2E
Description
Resistor: thick film; high power; SMD; 2512; 4.7Ω; 3W; ±5%; 250V
Specifications
Manufacturer ROYALOHM
Type of resistor thick film
Kind of resistor high power
Mounting SMD
Case - inch 2512
Case - mm 6432
Resistance 4.7Ω
Power 3W
Tolerance ±5%
Operating voltage 250V
Max. overload voltage 500V
Operating temperature -55...155°C