SMDMM0207-75K - SMD resistors
SMDMM0207-75K
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: VISHAY
  • Part Number: SMM02070C7502FBP00
Description
Resistor: thin film; SMD; 0207 MELF; 75kΩ; 1W; ±1%; 350V; Ø2.2x5.8mm
Case - mm 6123
Resistance 75kΩ
Power 1W
Tolerance ±1%
Operating voltage 350V
Body dimensions Ø2.2x5.8mm
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 50ppm/°C
Conform to the norm AEC-Q200
Length 5.8mm
Diameter 2.2mm