SMD2512-3K3-1% - SMD resistors
SMD2512-3K3-1%
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: 25121WF3301T4E
Description
Resistor: thick film; SMD; 2512; 3.3kΩ; 1W; ±1%; 200V; -55÷155°C
Case - mm 6432
Resistance 3.3kΩ
Power 1W
Tolerance ±1%
Operating voltage 200V
Max. overload voltage 500V
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 100ppm/°C