SMD2010-68R - SMD resistors
SMD2010-68R
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: 201007J0680T4E
Description
Resistor: thick film; SMD; 2010; 68Ω; 0.75W; ±5%; 200V; -55÷155°C
Case - mm 5025
Resistance 68Ω
Power 0.75W
Tolerance ±5%
Operating voltage 200V
Max. overload voltage 500V
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 200ppm/°C