SMD2010-330K-1% - SMD resistors
SMD2010-330K-1%
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: 2010W2F3303T4E
Description
Resistor: thick film; SMD; 2010; 330kΩ; 0.5W; ±1%; 200V; -55÷155°C
Specifications
Manufacturer ROYALOHM
Type of resistor thick film
Mounting SMD
Case - inch 2010
Case - mm 5025
Resistance 0.33MΩ
Power 0.5W
Tolerance ±1%
Operating voltage 200V
Max. overload voltage 500V
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 100ppm/°C