SMD0805-13R-1% - SMD resistors
SMD0805-13R-1%
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: 0805S8F130JT5E
Description
Resistor: thick film; SMD; 0805; 13Ω; 0.125W; ±1%; 150V; -55÷125°C
Mounting SMD
Case - inch 0805
Case - mm 2012
Resistance 13Ω
Power 0.125W
Tolerance ±1%
Operating voltage 150V
Max. overload voltage 300V
Operating temperature -55...125°C
Temperature coefficient 200ppm/°C