SMD0805-133K-1% - SMD resistors
SMD0805-133K-1%
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: 0805S8F1333T5E
Description
Resistor: thick film; SMD; 0805; 133kΩ; 0.125W; ±1%; 150V; -55÷125°C
Mounting SMD
Case - inch 0805
Case - mm 2012
Resistance 133kΩ
Power 0.125W
Tolerance ±1%
Operating voltage 150V
Max. overload voltage 300V
Operating temperature -55...125°C
Temperature coefficient 100ppm/°C