SMD0805-12.7K-1% - SMD resistors
SMD0805-12.7K-1%
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: 0805S8F1272T5E
Description
Resistor: thick film; SMD; 0805; 12.7kΩ; 0.125W; ±1%; 150V
Mounting SMD
Case - inch 0805
Case - mm 2012
Resistance 12.7kΩ
Power 0.125W
Tolerance ±1%
Operating voltage 150V
Max. overload voltage 300V
Operating temperature -55...125°C
Temperature coefficient 100ppm/°C