SMD0603-5M6-1% - SMD resistors
SMD0603-5M6-1%
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: 0603SAF5604T5E
Description
Resistor: thick film; SMD; 0603; 5.6MΩ; 0.1W; ±1%; 50V; -55÷155°C
Mounting SMD
Case - inch 0603
Case - mm 1608
Resistance 5.6MΩ
Power 0.1W
Tolerance ±1%
Operating voltage 50V
Max. overload voltage 100V
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 100ppm/°C