SMD0402-332K-1% - SMD resistors
SMD0402-332K-1%
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: 0402WGF3323TCE
Description
Resistor: thick film; SMD; 0402; 332kΩ; 62.5mW; ±1%; 50V; -55÷155°C
Case - mm 1005
Resistance 332kΩ
Power 62.5mW
Tolerance ±1%
Operating voltage 50V
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 100ppm/°C