SK413/100/AL - Heatsinks
SK413/100/AL
  • Category: Heatsinks
  • Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
  • Part Number: SK 413 100 AL
Description
Heatsink: extruded; L: 100mm; W: 141.05mm; H: 33.3mm; 1.25K/W
Specifications
Type of heatsink extruded
Length 0.1m
Width 141.05mm
Height 33.3mm
Thermal resistance 1.25K/W
Material aluminium
Base thickness 7.9mm