RCA060339K0FKEA - SMD resistors
RCA060339K0FKEA
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: VISHAY
  • Part Number: RCA060339K0FKEA
Description
Resistor: thick film; 0603; 39kΩ; 100mW; ±1%; 75V; -55÷155°C
Specifications
Manufacturer VISHAY
Type of resistor thick film
Case - inch 0603
Case - mm 1608
Resistance 39kΩ
Power 0.1W
Tolerance ±1%
Operating voltage 75V
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 100ppm/°C