RC1206FR-07931RL - SMD resistors
RC1206FR-07931RL
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: YAGEO
  • Part Number: RC1206FR-07931RL
Description
Resistor: thick film; SMD; 1206; 931Ω; 0.25W; ±1%; 200V; -55÷155°C
Case - mm 3216
Resistance 931Ω
Power 0.25W
Tolerance ±1%
Operating voltage 200V
Max. overload voltage 500V
Operating temperature -55...155°C