RC1206FR-07681RL - SMD resistors
RC1206FR-07681RL
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: YAGEO
  • Part Number: RC1206FR-07681RL
Description
Resistor: thick film; SMD; 1206; 681Ω; 0.25W; ±1%; 200V; -55÷155°C
Case - mm 3216
Resistance 681Ω
Power 0.25W
Tolerance ±1%
Operating voltage 200V
Max. overload voltage 400V
Operating temperature -55...155°C