RC0805FR-07191RL - SMD resistors
RC0805FR-07191RL
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: YAGEO
  • Part Number: RC0805FR-07191RL
Description
Resistor: thick film; SMD; 0805; 191Ω; 0.125W; ±1%; 150V; -55÷155°C
Case - mm 2012
Resistance 191Ω
Power 0.125W
Tolerance ±1%
Operating voltage 150V
Max. overload voltage 300V
Operating temperature -55...155°C