RC0603JR-07130K - SMD resistors
RC0603JR-07130K
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: YAGEO
  • Part Number: RC0603JR-07130KL
Description
Resistor: thick film; SMD; 0603; 130kΩ; 0.1W; ±5%; 50V; -55÷155°C
Mounting SMD
Case - inch 0603
Case - mm 1608
Resistance 130kΩ
Power 0.1W
Tolerance ±5%
Operating voltage 50V
Max. overload voltage 100V
Operating temperature -55...155°C