RC0603FR-071M05L - SMD resistors
RC0603FR-071M05L
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: YAGEO
  • Part Number: RC0603FR-071M05L
Description
Resistor: thick film; SMD; 0603; 1.05MΩ; 0.1W; ±1%; 50V; -55÷155°C
Case - mm 1608
Resistance 1.05MΩ
Power 0.1W
Tolerance ±1%
Operating voltage 50V
Max. overload voltage 100V
Operating temperature -55...155°C