RC0402FR-071K69L - SMD resistors
RC0402FR-071K69L
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: YAGEO
  • Part Number: RC0402FR-071K69L
Description
Resistor: thick film; SMD; 0402; 1.69kΩ; 62.5mW; ±1%; 50V; -55÷155°C
Case - mm 1005
Resistance 1.69kΩ
Power 62.5mW
Tolerance ±1%
Operating voltage 50V
Operating temperature -55...155°C