N006120BB1LZ-WW - Light sources - LED ribbon
N006120BB1LZ-WW
Description
NEON LED tape; white warm; 2835; LED/m: 120; 6mm; IP65; 8W/m; 12VDC
Specifications
Manufacturer IPIXEL LED
Type of optoelectronic module NEON LED tape
LED colour white warm
Case - mm 2835
LED per meter amount 120
Width 6mm
IP rating IP65
Wattage per meter 8W/m
Thickness 12mm
Operating voltage 12V DC
Version bendable
Colour temperature 3000-3500K
Luminosity 215lm/m
Operating temperature -40...50°C
Cutting length 25mm