MR06X3902FTL - SMD resistors
MR06X3902FTL
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: WALSIN
  • Part Number: MR06X3902FTL
Description
Resistor: thick film; SMD; 0603; 39kΩ; 100mW; ±1%; 75V; 100ppm/°C
Specifications
Manufacturer WALSIN
Type of resistor thick film
Mounting SMD
Case - inch 0603
Case - mm 1608
Resistance 39kΩ
Power 0.1W
Tolerance ±1%
Operating voltage 75V
Temperature coefficient 100ppm/°C