MOF2WS-330K - THT Resistors
MOF2WS-330K
  • Category: THT Resistors
  • Manufacturer: SR PASSIVES
  • Part Number: MOF2WS-330K
Description
Resistor: metal oxide; THT; 330kΩ; 2W; ±5%; 350V; Ø0.7x35mm; axial
Specifications
Manufacturer SR PASSIVES
Type of resistor metal oxide
Mounting THT
Resistance 0.33MΩ
Power 2W
Tolerance ±5%
Operating voltage 350V
Max. overload voltage 700V
Leads dimensions Ø0.7x35mm
Body dimensions Ø4.2x11mm
Leads axial
Length 11mm
Diameter 4.2mm