MF03SFF330JA19 - THT Resistors
MF03SFF330JA19
  • Category: THT Resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: MF03SFF330JA19
Description
Resistor: metal film; THT; 33Ω; 3W; ±1%; MF; 500V; Ø5.5x16mm; axial
Mounting THT
Resistance 33Ω
Power 3W
Tolerance ±1%
Manufacturer series MF
Operating voltage 500V
Body dimensions Ø5.5x16mm
Leads axial
Length 16mm
Diameter 5.5mm