MF02SFF3301A10 - THT Resistors
MF02SFF3301A10
  • Category: THT Resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: MF02SFF3301A10
Description
Resistor: metal film; THT; 3.3kΩ; 2W; ±1%; MF; 500V; Ø0.7x25mm; axial
Mounting THT
Resistance 3.3kΩ
Power 2W
Tolerance ±1%
Manufacturer series MF
Operating voltage 500V
Leads dimensions Ø0.7x25mm
Body dimensions Ø5x12mm
Temperature coefficient 50ppm/°C
Leads axial
Length 12mm
Diameter 5mm