MF02SFF1200A10 - THT Resistors
MF02SFF1200A10
  • Category: THT Resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: MF02SFF1200A10
Description
Резистор: metal film; THT; 120Ом; 2Вт; ±1%; MF; 500В; Ш0,7x25мм
Specifications
Manufacturer ROYALOHM
Type of resistor metal film
Mounting THT
Resistance 120Ω
Power 2W
Tolerance ±1%
Manufacturer series MF
Operating voltage 500V
Leads dimensions Ø0.7x25mm
Body dimensions Ø5x12mm
Temperature coefficient 50ppm/°C
Leads axial
Length 12mm
Diameter 5mm