MF01SFF5601A10 - THT Resistors
MF01SFF5601A10
  • Category: THT Resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: MF01SFF5601A10
Description
Resistor: metal film; THT; 5.6kΩ; 1W; ±1%; MF; 350V; Ø0.54x28mm
Specifications
Manufacturer ROYALOHM
Type of resistor metal film
Mounting THT
Resistance 5.6kΩ
Power 1W
Tolerance ±1%
Manufacturer series MF
Operating voltage 350V
Leads dimensions Ø0.54x28mm
Body dimensions Ø3.5x10mm
Resistor features low noise
Temperature coefficient 50ppm/°C
Leads axial
Length 10mm
Diameter 3.5mm